Spring til indhold

Afslutningsfesten.

Den 31. marts havde ungdomsafdelingen inviteret til afslutningsfest på BI Centeret.

Ca. 260 spillere og forældre var tilmeldt til denne hyggelige aften, hvor sæsonen skulle rundes af. Begge bordtennishaller blev taget i brug. Så dejligt at se den store opbakning der er til klubbens arrangementer.

Først var der spisning og så fik spillerne lidt tid til hygge og spil i cafeteriet eller udendørs, mens forældrene kunne sidde og snakke og nyde hinandens selskab. Herefter skulle vi igennem alle klubbens børne og ungdomshold, fra U7 Mix til U15 drenge og piger. På hvert hold var der et lille tilbageblik og så skulle der uddeles t-shirts til f.eks. Årets kammerat, Årets udvikling, Årets fighter osv. Spillerne fik også en mulighed for at takke trænerne for sæsonen.

Super god aften med god stemning og vi er i BI Håndbold utrolig stolte af alle vores spillere, trænere, ledere og frivillige.

Tak for sæson 22/23.